Pożar od zwarcia w linii energetycznej

28.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #ogień   #jastrowie   #złotów   

23.05.2018 kilkanaście minut po godzinie dwunastej Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie przyjął zgłoszenie o widocznym z drogi pożarze lasu w okolicach Jastrowia, w pobliżu zjazdu na plażę miejską z drogi do Złotowa.

 

Na miejsce pożaru zadysponowano łącznie cztery samochody straży pożarnej w tym grupę operacyjną z KP PSP Złotów. Po dotarciu ma miejsce pierwszego zastępu potwierdzono wystąpienie pożaru poszycia leśnego na powierzchni ok. 10 arów, bezpośrednio pod przebiegającą linią napowietrzną średniego napięcia 15 kV. Na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne z zadaniem rozłączenia napięcia w linii. Po kilku minutach działań strażacy doprowadzili do zahamowania procesu rozprzestrzeniania się pożaru, następnie skutecznie go zlikwidowali. Na zakończenie cały teren objęty pożarem został dogaszony i obficie zlany wodą celem zabezpieczenia.

Ze wstępnych ustaleń pracowników służby energetycznej wynika iż, przyczyną pożaru była awaria tzw. głowicy kablowej, umiejscowionej na jednym z słupów, w owej głowicy powstało zwarcie będące źródłem ognia.

 

To może Cię także zainteresować:
10. urodziny Fundacji Złotowianka
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
Jastrowski MOW ma swojego patrona

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl /Opracowanie: st. str. Piotr Żurek Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze