Pożar na terenie byłego lotniska wojskowego

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #słoma   #lipka   

6 listopada 2017 roku w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze w obrębie jednego z tzw. schronohangarów na terenie byłego lotniska wojskowego w okolicach miejscowości Debrzno Wieś.

 

Na miejsce działań zadysponowano najbliższą jednostkę KSRG OSP Lipka oraz zastępy ze złotowskiej JRG. Przeprowadzone rozpoznanie przez pierwszego KDR potwierdziło treść zgłoszenia, na szczęście pożarem objęte były wyłącznie pozostałości słomy w balotach, składowane prawdopodobnie wcześniej w obiekcie, przez jednego z lokalnych rolników.

Wkrótce pożar został zlokalizowany i ugaszony a uczestniczący w akcji strażacy mogli dodatkowo zapoznać się wstępnie z charakterystyką tego typu budowli. Obiekty które znajdują się na tamtym terenie wraz z pozostałą infrastrukturą techniczno-budowlaną stanowią pozostałości wcześniejszej wojskowej działalności pułku lotniczego.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożaru budynku gospodarskiego w Gminie Lipka
Zatrzymano kobietę która uprawiała i posiadała narkotyki
Strażacy podsumowali 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / opracował: mł.kpt. Krzysztof Olczak foto: OSP Lipka

Komentarze