Pożar lokalu mieszkalnego

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #budynek   #okonek   

W dniu 30 lipca w godzinach wieczornych do SKKP Złotów wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Chwalimie.

 

Do zdarzenia zadysponowane zostały jednostki straży ze Złotowa, Okonka, Jastrowia, Podgaj. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejscu zastano budynek mieszkalny czterorodzinny z ogniem w jednym z lokalu mieszkalnym na parterze budynku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i natarciu na główne źródła ognia, skutecznie ograniczając jego rozwój. Działania strażaków polegały na dalszym dogaszaniu i oddymianiu lokalu, a następnie oddymieniu klatki schodowej i pozostałych pomieszczeń. Wszystkie elementy spalone i nadpalone zostały wyniesione na zewnątrz budynku, gdzie były dogaszane. Część nadpalonej konstrukcji i wyposażenia lokalu została przez strażaków zdemontowana celem dokładnego dogaszenia. Oddymiono i przewietrzono cały obiekt. Na miejscu akcji uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, w zakresie organizacji lokum zastępczego oraz pomocy doraźnej.

 

To może Cię także zainteresować:
Spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa
Wypadek drogowy na DW188
Wypadek dwóch osobówek na drodze krajowej nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / KW | foto: pspzlotow.fundata.pl

Komentarze