Pożar lasu w miejscowości Stara Wiśniewka

21.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #las   #zakrzewo   

20 września br. kilkanaście minut przed godziną piętnastą do SKKP wpłynęła informacja o pożarze lasu w okolicach m. Stara Wiśniewka, przy lokalnej drodze zwanej kierunek na Hawaje.

 

Do działań skierowano jednostki straży z JRG Złotów, OSP Zakrzewo x 2, Głomsk i Ługi. W chwili przyjazdu pierwszej jednostki straży pożar w pełnym rozwoju w lesie sosnowo-brzozowym. Strażacy zabezpieczyli teren akcji i przystąpili do działań gaśniczych. W toku prowadzonych działań gaśniczych pożar został zlokalizowany na szacunkowej powierzchni ok. 8 arów, obejmując poszycie leśne oraz dolne partie drzewostanu. Następnie skutecznie dogaszono/ przelano pożarzysko, likwidując pozostałe zarzewia ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyli również przedstawiciele służby leśnej i zakładu usług leśnych z ciężkim sprzętem mechanicznym wykonując ochronny pas ziemi zmineralizowanej wokół spalonej powierzchni.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar budynku mieszkalnego w Czernicach
Wypadek na skrzyżowaniu w Zakrzewie
Senator w Zakrzewie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: st.asp. Kazimierz Wiebskowski Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze