Pożar budynku przy trasie kolejowej Złotów-Zakrzewo

24.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #budynek   #złotów   #zakrzewo   

21 stycznia 2020r. o godz. 10.06 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w okolicach m. Zakrzewo, budynek znajduje się w kompleksie leśnym przy lokalnej linii kolejowej.

 

Na miejsce zadysponowano niezwłocznie zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej w tym grupę operacyjną a także trzy jednostki ochotniczych straży pożarnych. Po dojeździe na miejsce akcji, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że pożar obejmuje parter oraz poddasze obiektu, niszcząc m.in. pokrycie dachowe. 

Podjęto działania gaśnicze w tym z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. Ustalono wstępnie, że budynek stanowi obecnie formę nieużytkowanego pustostanu. Potwierdzono w zdarzeniu brak osób poszkodowanych a prowadzone działania pozwoliły na ograniczenie pożaru i w konsekwencji jego ugaszenie. Okoliczności przyczyny pożaru ustala policja wspólnie z zarządcą obiektu. 

W działaniach zaangażowanych było łącznie 10 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 22 druhów z jednostek OSP Zakrzewo, OSP Głomsk i OSP Lipka.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze krajowej w okolicach Lędyczka
O drogach z władzami powiatowymi
Centrum Idei Rodła z dofinansowaniem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Złotowie / opracował: kpt. Krzysztof Olczak zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze