Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Zalesie

05.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #budynek   #zalesie   #złotów   

Kilka minut po godzinie 13:00, 3 grudnia 2018 roku do SKKP wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu w obrębie korony przewodu kominowego w miejscowości Zalesie.

 

Do miejsca zdarzenia skierowano siły i środki z miejscowej jednostki, JRG Złotów, OSP Święta, Blękwit i Radawnica. Wsparcie podejmowanych działań prowadził: patrol policji, Pogotowie Energetyczne i grupa operacyjna Komendy Powiatowej PSP w Złotowie. 

W chwili rozpoczęcia działań przez strażaków pożar obejmował już poddasze i częściowo parter budynku. W trakcie pożaru w budynku przebywała jedna osoba, która została ewakuowana na zewnątrz przed przybyciem służb. Strażacy po wyłączeniu zasilania od budynku przeprowadzili działania od wewnątrz i od zewnątrz budynku tłumiąc główne zarzewia ognia a następnie przystąpili do rozbiórki nadpalonej konstrukcji budynku oraz mocno uszkodzonego komina, który groził zawaleniem. 

Do miejsca prowadzonych działań przybył Wójt Gminy Złotów, który zapewnił lokal zastępczy mieszkańcom. 

Akcja trwała cztery godziny, a uczestniczyło w niej 11 pojazdów i 36 osób ze wszystkich służb.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek dwóch osobówek na trasie do Piły
Samorządowcy u marszałka Woźniaka
Młodzież przystąpiła do rywalizacji

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie/zamieścił: st.asp. Kazimierz Wiebskowski Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze