Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Piecewo

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #budynek   #ogień   #tarnówka   

W nocy 13 listopada 2017r. do SKKP wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Piecewo, gmina Tarnówka. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy najbliższe jednostki ochotniczej straży pożarnej, zastępy ze złotowskiej jednostki w tym Dyżurnego Kierownictwa KP PSP a także służby Pogotowia Energetycznego oraz Policji.

 

Po dojeździe potwierdzono rozwinięty pożar w obrębie poddasza oraz zadymienie w części parterowej z przerzutami ognia na dolne pomieszczenia użytkowe. Pięcioosobowa rodzina, w tym trójka dzieci ewakuowała się samodzielnie przed dojazdem służb ratowniczych i znalazło doraźne lokum na jednej z sąsiednich posesji. Prowadzone działania gaśnicze pozwoliły na lokalizację a następnie likwidacje pożaru, niemniej jednak zniszczeniu przez pożar uległo poddasze budynku oraz część pomieszczeń w części parterowej. Na miejsce zdarzenia przybył m.in. Wójt Gminy Tarnówka, który zadeklarował pomoc dla pogorzelców w celu docelowego przywrócenia funkcji mieszkalnej dla jednorodzinnego budynku użytkowego. Łącznie w trwających blisko pięć godzin działaniach ratowniczych zaangażowane były trzy zastępy PSP ze Złotowa a także jednostki OSP Osówka, OSP Krajenka, OSP Tarnówka.

 

To może Cię także zainteresować:
Strażacy podsumowali 2017 rok
Pożar mieszkania w Skokach
Wypadek na DW 188 w pobliżu Lipki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / tekst mł.kpt. Krztsztof Olczak, zdjęcia KP PSP Złotów

Komentarze