Pożar budynku mieszkalnego w Głubczynie

06.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #ogień   #budynek   #głubczyn   #krajenka   

2 stycznia 2020 r. o godz. 8.30 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpływa zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w m. Głubczyn.

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krajenka oraz zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa wraz z grupa operacyjną komendanta powiatowego. 

Po dojeździe, w wyniku rozpoznania potwierdzono, że pożar powstał wewnątrz budynku i rozwija się w elementach konstrukcyjnych stropu i ścian obejmując m.in. drewnianą konstrukcje obiektu. Przystąpiono niezwłocznie do działań ratowniczych, wykonano m.in. otwory rewizyjne, dzięki czemu dotarto do ukrytych zarzewi pożaru, następnie prowadząc działania gaśnicze pożar został ograniczony i ugaszony. 

W działaniach uczestniczyły jednostki OSP Augustowo-Głubczyn, OSP Krajenka, OSP Blękwit oraz trzy zastępy Państwowej Straży Pozarnej. 


Strażacy apelują do wszystkich użytkowników różnorakich urządzeń i systemów grzewczych o zachowanie szczególnej ostrożności w ich eksploatacji tak, aby maksymalnie ograniczyć zagrożenia pożarowe, będące m.in. następstwem nieprawidłowego ich użytkowania bądź wad powstałych w toku użytkowania bądź montażu.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze krajowej w okolicach Lędyczka
Pożar budynku przy trasie kolejowej Złotów-Zakrzewo
Straż ćwiczyła w Kujanie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Złotowie / opracował: kpt. Krzysztof Olczak zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze