Powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy w Sypniewie

10.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#budowa   #pomoc   #jastrowie   

Gmina i Miasto Jastrowie uzyskała ponad 850 tys. na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sypniewie. Powstanie on w budynku przy ulicy Mickiewicza, zakupionym przez gminę 3 lata temu. W domu tym przebywać będzie 20 pensjonariuszy pod opieką 5 pracowników. Co roku na utrzymanie ŚDS w Sypniewie gmina otrzymywać będzie ponad 300 tys. złotych z budżetu państwa. Aktualnie trwa procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy robót budowlanych.

 

3 lipca br. burmitrz GiM Jastrowie Piotr Wojtiuk otrzymał z rąk wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg oficjalną informację dotyczącą przyznania środków na utworzenie ŚDS w Sypniewie. Będzie to pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu złotowskiego.

Co to jest ŚDS?

Środowiskowe domy samopomocy, zwane inaczej ośrodkami wsparcia, służą budowaniu sieci oparcia społecznego i przygotowują do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania w środowisku. Są przeznaczone dla osób przewlekle psychicznie chorych i niepełnosprawnych intelektualnie. To placówki okresowego dziennego lub całodobowego pobytu, w którym osoby z zaburzeniami psychicznymi mogą otrzymać częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych oraz posiłek.

Na koniec 2015 r. w Polsce działało 760 środowiskowych domów samopomocy, dysponujacych 27 810 miejscami. Z ich usług korzystało 28 059 osób. W tym roku zostanie uruchomionych 16 nowych domów, w których będą 443 miejsca.

 

To może Cię także zainteresować:
Gala Sportu 2017 w Jastrowiu
Pożar budynku mieszkalnego w Nadarzycach
Spotkanie Noworoczne Burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: jastrowie.pl / źródło MRPiPS | foto: jastrowie.pl

Komentarze