Powiatowe Święto Pieśni Chóralnej

28.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#święto   #pieśń   #chór   #zakrzewo   

W sobotę, w ogrodzie Domu Polskiego w Zakrzewie, odbyła się dziesiąta edycja Powiatowego Święta Pieśni Chóralnej pod hasłem "Tęczowy Śpiew ku Wolności". Występujący, dobierając patriotyczny repertuar, uczcili trzy ważne rocznice: 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-lecie wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 80. rocznicę Kongresu Berlińskiego i ustanowienia Pięciu Prawd Polaków spod znaku Rodła.

 

Na scenie zaprezentowały się chóry: "Tęcza" z Zakrzewa, "Wrzos" z Zakrzewa, "Sonata" z Okonka, "Nauczycielski" ze Złotowa, "Cecylia" ze Złotowa, "Gromada" ze Starej Wiśniewki i "Złote Buki" z Wielkiego Buczka. Ponado gościnnie wystąpił chór "Angel Piano" z Człuchowa.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania "Marsylianki Wielkopolskiej", następnie w Zakrzewie wybrzmiały "Legiony" w męskim wykonaniu. W dalszej części miejsce miały indywdualne prezentacje chórów.

Pięknych, patriotycznych występów pogratulowali artystom Starosta Złotowski Ryszard Goławski i jego zastępca Daniel Sztych. Samorządowcy wręczyli chórzystom pamiątkowe listy gratulacyjne.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar budynku mieszkalnego w Czernicach
Wypadek na skrzyżowaniu w Zakrzewie
Senator w Zakrzewie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze