Pomnik ks. Patrona Bolesława Domańskiego odsłonięty

20.06.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pomnik   #odsłonięcie   #złotów   

W piątek 15 czerwca o godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Złotowie rozpoczęły się uroczystości poprzedzające odsłonięcie ławeczki-pomnika ks. Patrona Bolesława Domańskiego. Poprowadziła je dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Kamila Krzanik-Dworanowska, a przed gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. Starosta Złotowski Ryszard Goławski i jego zastępca Daniel Sztych, wystąpiła młodzież ze z Szkoły Podstawowej nr 2 w Złotowie. Program artystyczny nosił tytuł "Lud polski się nie da...".

 

Godzinę później, przy udziale Alfonsa Tomke - uczestnika kongresu Związku Polaków w Niemczech w Berlinie w 1938 r., odsłonięto pomnik ks. Domańskiego zlokalizowany przy Domu Polskim w Złotowie. W tym miejscu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie, a konkretniej - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Złotowianie”.

 

To może Cię także zainteresować:
10. urodziny Fundacji Złotowianka
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
100 krokusów na 100 lecie odzyskania Niepodległości

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze