Policyjne podsumowanie długiego weekendu

16.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #podsumowanie   #weekend   #kontrola   #wypadek   #kolizja   #prawo jazdy   #alkohol   #kierowca   #powiat złotowski   

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od środy na drogach powiatu złotowskiego było więcej patroli funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki, które czuwały na bezpieczeństwem i dyscyplinowały kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

 

Od początku długiego weekendu (tj. od środy 10.06.2020 r.) na drogach powiatu złotowskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci odnotowali 10 kolizji drogowych i zatrzymali 8 praw jazdy kierowcom za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali także 15 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Trzebieszki w rejonie skrzyżowania do miejscowości Budy. W sobotni wieczór 19- letni kierujący samochodem osobowym marki Fiat Stilo wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście. W wyniku tego zdarzenia 69-letni motocyklista doznał obrażeń ciała w postaci złamania ręki i nogi. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy, które posiadał od niespełna roku. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu pod nadzorem prokuratury. 

Podczas długiego weekendu policjanci wyeliminowali 3 kierujących pod wpływem alkoholu, którzy mimo ostrzeżeń i grożących surowych kar zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie. Jazda po alkoholu to balansowanie na cienkiej linii, bowiem alkohol, nawet w niedużej dawce, obniża koncentrację i refleks kierującego. W takich warunkach o tragedię na drodze nie trudno. 

W trakcie działań policjanci sprawdzali też, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. 154- kierujących musiało się liczyć z konsekwencjami popełnionych wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości, za które ukarani zostali wysokimi mandatami a na ich „konto” trafiły punkty karne. 

Za nami pierwszy długi czerwcowy weekend a przed nami niebawem wakacje i początek wyjazdów na upragnione urlopy. Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo na drogach, aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie dwóch aut na trasie Batorowo-Białobłocie
Dachowanie w Tarnówczynie
Dachowanie samochodu osobowego za miejscowością Kujan

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Złotowie

Komentarze