Policyjne działania "Prędkość - Zero Tolerancji"

22.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #kontrola   #powiat złotowski   

W piątek 19 lutego br. złotowscy policjanci prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną jest nadmierna prędkość. Funkcjonariusze skontrolowali 46 kierujących. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili, aż 32 wykroczenia związane z niestosowaniem się do ograniczeń prędkości przez kierujących.

 

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości monitorowali w piątkowe popołudnie drogi powiatu złotowskiego. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci. Wśród kontrolowanych kierowców jak i jadących z nimi pasażerów policjanci przeprowadzali również rozmowy profilaktyczne. W piątkowej akcji na terenie całego powiatu wzięło udział 6 policjantów, którzy skontrolowali 46 pojazdów.

"Prędkość Zero Tolerancji" to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument na okres trzech miesięcy. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci pomogli obywatelce Norwegii
Pijany kierowca zakończył podróż dachowaniem
Dwa czeki stypendialne na studia w WSHiU

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Złotowie / MF

Komentarze