Policyjna akcja "Prędkość"

06.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #złotów   

Złotowscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzili 4 lipca br. działania pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

 

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Policyjna akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z kierowcami, którzy łamią fundamentalne zasady prawa o ruchu drogowym. Podczas tego typu działań wykorzystywane są wszystkie możliwe urządzenia techniczne, jakimi dysponują funkcjonariusze. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często ulega zmianie, a miejsca dokonywanych kontroli są wynikiem bieżących analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie działań funkcjonariusze złotowskiej ”drogówki” ujawnili aż 56 przypadków przekroczenia prędkości. 56 kierowców ukaranych zostało grzywną w drodze mandatu karnego. Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach wypadków i zdarzeń drogowych.Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych w dalszym ciągu jest jazda z nadmierną prędkością. Badania jednoznacznie wskazują, jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, a także przestrzegania limitów prędkości przypisanych do rodzajów dróg. Musimy o tym, pamiętać żeby każda podróż samochodem, kończyła się szczęśliwym powrotem!

To może Cię także zainteresować:
Kolejny wypadek na drodze krajowej
Zabezpieczono alkohol i wyroby tytoniowe bez akcyzy
Tragiczny w skutkach wypadek na DK nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze