Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi

05.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #złodziej   #kradzież   #elektronarzędzia   #okonek   

Policjanci Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali dwóch mężczyzn, których łupem padły dwie pilarki łańcuchowe, frezarka oraz sterownik otwierający bramę wjazdową na teren prywatnej posesji w Okonku. Pokrzywdzony swoje straty wycenił na blisko dwa tysiące złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 21 listopada br. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży elektronarzędzi tj. dwóch pił motorowych marki STIHL, frezarki oraz sterownika bramy wjazdowej prowadzącej na teren posesji w Okonku zajmowanej przez pokrzywdzonego. Straty jakie spowodowali sprawcy sięgnęły blisko dwóch tysięcy złotych. 

Działania okoneckich policjantów skupione były na ustaleniu i zatrzymaniu sprawców przestępstwa. Policjanci szczegółowo analizowali uzyskane w zgłoszeniu informacje, wykonali żmudną pracę operacyjną, która pozwoliła wytypować i zatrzymać w minionym tygodniu amatorów cudzego mienia - mężczyzn w wieku 24 i 22 lat. 

24 listopada br. policjanci zatrzymali 24-latka na terenie Piły, natomiast 22- latka na terenie gminy Krajenka. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów, przyznali się do dokonania kradzieży oraz wskazali osobę, która wiedząc, że przedmioty pochodzą z kradzieży pomagała w ich zbyciu. 

Skradzione mienie odzyskane w całości przez policjantów wróciło do właściciela. Elektronarzędzia sprawcy zastawili w jednym z lombardów na terenie Piły. Pilota od bramy porzucili w lesie na terenie gminy Krajenka. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów dokonania kradzieży. Mężczyźni nie kwestionowali swojej winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci udaremnili kradzież transformatora
Wypadek drogowy na trasie Lipka - Czyżkowo
Dwie ofiary tlenku węgla w Jastrowiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze