Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

09.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #areszt   #rozbój   #nóż   #sklep   #złotów   

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie trzy godziny po zdarzeniu zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który dopuścił się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na ekspedientce sklepu spożywczego w Złotowie. 7 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Zdarzenie miało miejsce 5 sierpnia br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że przed godziną 22:00 do sklepu spożywczego w Złotowie, wszedł młody mężczyzna, który w pewnym momencie podszedł do stojącej za ladą ekspedientki, wyciągnął nóż i grożąc przerażonej kobiecie pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy, alkoholu i papierosów. Następnie sprawca zabrał gotówkę, alkohol i papierosy wartości ponad 3.500 złotych i szybko oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole i przewodnika z psem służbowym, którzy zebrali wstępne informacje i patrolowali teren pobliskiego osiedla. Funkcjonariusze dokonali istotnych ustaleń, zabezpieczyli dowody mające pomóc w wykryciu sprawcy, ustalili rysopis i tożsamość sprawcy rozboju.

Połączenie wszystkich zebranych danych przyniosły zamierzony efekt. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 22-letniego sprawcę rozboju trzy godziny po dokonaniu przestępstwa, w jednym z mieszkań w Złotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli część pochodzących z przestępstwa pieniędzy, które mężczyzna ukrył w częściach garderoby oraz w mieszkaniu w którym go zatrzymano.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 22- letni mieszkaniec Złotowa może spędzić nawet 12 lat za więziennymi kratami. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. "recydywy". Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Złotów: Złotowska biesiada ze smakiem
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze