Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja

18.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #złodziej   #kradzież   #jastrowie   

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego. Policjanci udowodnili mu trzy kradzieże oraz dwa włamania do różnych pomieszczeń. Jego łupem padły elektronarzędzia, piły spalinowe, myjki ciśnieniowe oraz akumulatory. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

 

Z końcem czerwca i początkiem lipca br. policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu odnotowali dwie kradzieże z włamaniem w tym do garażu oraz pomieszczenia gospodarczego na terenie miasta. 

W dniu 29 czerwca br. nieznany sprawca dostał się do garażu, skąd skradł pilarkę spalinową. Dwa tygodnie później włamał się do pomieszczenia gospodarczego, gdzie jego łupem padła piła tarczowa, szlifierka do gładzi szpachlowej oraz inne przedmioty przedstawiające jakąkolwiek wartość. Na tym jednak nie poprzestał i kilka dni później dokonał kradzieży elektronarzędzi oraz akumulatorów z zaparkowanego samochodu. Kolejnych dwóch kradzieży dokonał w odstępie kilkunastu dni jego łupem padły pilarki spalinowe oraz markowe myjki ciśnieniowe. 

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniach policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Kryminalni z Komisariatu Policji w Jastrowiu na podstawie wnikliwej analizy zabezpieczonych śladów kryminalistycznych oraz zebranych w sprawach informacji bardzo szybko ustalili personalia włamywacza. Mężczyzna często zmieniał jednak miejsce pobytu na terenie powiatu złotowskiego. Policjanci ustali jednak, gdzie aktualnie może przebywać. Złodziej został zatrzymany w miniony poniedziałek na terenie Jastrowia. Intensywna praca śledczych i zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów trzech kradzieży oraz dwóch kradzieży z włamaniem, których 25-latek dopuścił się na terenie Jastrowia w okresie ostatnich trzech miesięcy. W trakcie przeszukania jego aktualnego miejsca pobytu część skradzionych przedmiotów odzyskano. Wkrótce trafią do swoich właścicieli. 

Dzięki zaangażowaniu policjantów służby kryminalnej nie wykluczone, że śledczy przedstawią 25-latkowi kolejne zarzuty kradzieży z włamaniem, których zatrzymany mężczyzna dopuścił się na terenie powiatu złotowskiego. 25-latkowi śledczy do tej pory przedstawili łącznie 5 zarzutów z czego dwa za włamania, a trzy za kradzieże. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


To może Cię także zainteresować:
Tragedia na drodze
Pojechali do awantury rodzinnej, znaleźli narkotyki
Niemiłe konsekwencje zbyt szybkiej jazdy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Złotowie / MF

Komentarze