Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

15.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #tytoń   #akcyza   #zatrzymany   #krajenka   

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zabezpieczyli 30 kg nielegalnego tytoniu. Zatrzymano 54-letniego mężczyznę, który za posiadanie nielegalnej kontrabandy odpowie przed sądem.

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Krajenka może znajdować się tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym, policjanci przystąpili do realizacji. 

12 lutego br. funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji w gm. Krajenka. W trakcie przeszukania pomieszczeń w piwnicy domu policjanci ujawnili worki jutowe wypełnione tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 30 kg tytoniu. Łączne straty skarbu państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 24 tysiące złotych. 

Zatrzymano 54-letniego mężczyznę, który od śledczych usłyszał zarzut posiadania wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo, zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym, poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek dwóch osobówek na trasie do Piły
Złodziejski kwartet zatrzymany
Młodzież przystąpiła do rywalizacji

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze