Policjanci spotkali się z działkowcami

24.04.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #działkowcy   #prewencja   #złotów   

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie mając na względzie bezpieczeństwo na terenie ogródków działkowych spotkał się z działkowcami Rodzinnych Ogródków Działkowych „WODOCIĄGI”.

 

Dzielnicowy, to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, funkcjonariusz do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dobra współpraca ze społecznością lokalną, znajomość rejonu służbowego oraz zaangażowanie to jeden z podstawowych atrybutów w codziennej służbie dzielnicowego.

14 kwietnia br. dzielnicowy st. sierż. Damian Pachuc spotkał się z działkowcami ROD „Wodociągi”, spotkanie odbyło się w Sali ZCAS w Złotowie.

Policjant omówił bloki tematyczne dotyczące metod okradania, oszukiwania osób starszych, bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Dzielnicowy informował o sposobach zabezpieczenia swego mienia pozostawionego w domkach letniskowych czy altanach ogrodowych. Zwrócił również uwagę na potrzebę zachowania czujności sąsiedzkiej, która w wielu przypadkach zapobiega wielu zdarzeniom szczególnie na terenie ogrodów działkowych gdzie wszyscy sąsiedzi się znają i bez problemu zauważą osobę nieznajomą, zachowującą się podejrzanie.

Zebranie działkowców posłużyło zaprezentowaniu i omówieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można poinformować Policję o zauważonym niebezpieczeństwie. Przekazana informacja niemal natychmiast jest weryfikowana i w przypadku jej potwierdzenia podejmowane są odpowiednie czynności. Takie działanie sprawia, że o bezpieczeństwo troszczą się nie tylko Policjanci, ale również sami mieszkańcy.

 

To może Cię także zainteresować:
Sklepowy złodziej zatrzymany na kradzieży
Majówka 2018 bez wypadków drogowych
Złotów: Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze