Policjanci podsumowali Wielkanocny weekend

19.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wielkanoc   #interwencja   #kolizja   #powiat złotowski   

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w okresie Świąt Wielkanocnych prowadzili intensywne działania służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańcom naszego powiatu. Wynika to z faktu, iż okres ten jest czasem, w którym następuje wzrost liczby popełnionych przestępstw i wykroczeń.

 

Od piątkowego popołudnia na drogi i ulice naszego powiatu wyjechało więcej niż zwykle patroli policyjnych. Policjanci szczególny nacisk położyli na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na „podwójnym gazie” zatrzymano czterech kierujących pojazdami mechanicznymi i dwóch kierujących rowerem.

W piątek 14 kwietnia o godzinie 23:00 w Zakrzewie na ul. Człuchowskiej policjanci Posterunku Policji w Lipce zatrzymali 52- letniego mieszkańca Scholastykowa, który kierował po drodze publicznej samochodem marki Opel mając 0,54 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierowca posiadał aktualny zakaz kierowania samochodami wydany przez Sąd Rejonowy w Złotowie.

W sobotę 15 kwietnia o godzinie 20:05 w Złotowie na ul. Skłodowskiej policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 21- letniego mieszkańca Złotowa, który kierował po drodze publicznej rowerem mając 0,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę 16 kwietnia o godzinie 20:30 w Jastrowiu na ul. Świętojańskiej policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali 36-letniego mieszkańca Jastrowia, który kierował po drodze publicznej samochodem marki Opel Omega mając 0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nietrzeźwy kierujący wjeżdżając na posesję doprowadził do kolizji drogowej uszkadzając zaparkowany pojazd marki Audi A6.

W niedzielę 16 kwietnia o godzinie 23:57 w Złotowie na ul. Obrońców Warszawy policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 27-letniego mieszkańca miejscowości Górzna, który kierował po drodze publicznej motorowerem marki Romet mając 0,49 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 02:22 w miejscowości Pogórze policjanci Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali 42-letniego mieszkańca Piły, który kierował po drodze publicznej samochodem marki Volkswagen Phaeton mając 0,38 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nietrzeźwy kierowca w Krajence na ul. Złotowskiej potrącił pieszego, który usiłował odebrać mu kluczyki od pojazdu i uniemożliwić dalszą jazdę samochodem.

W poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 02:55 w Jastrowiu na ul. Żymierskiego policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali 58- letnią mieszkankę Jastrowia, która kierowała po drodze publicznej rowerem mając 0,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie świątecznego weekendu na szczęście obyło się bez wypadków, doszło do sześciu kolizji, w wyniku których nikt nie został poważnie ranny.

W miejscowości Prochy w dniu 14 kwietnia br. kierująca pojazdem Volkswagen Passat zjechała na przeciwległy pas ruchu czym zmusiła kierującego pojazdem Volkswagen Vento do najechania na przydrożne drzewo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W Złotowie na parkingu przy ul. Wojska Polskiego w dniu 14 kwietnia mieszkanka Złotowa kierując pojazdem Skoda Fabia nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru cofania doprowadziła do zderzenia z zaparkowanym prawidłowo pojazdem marki Volwo. W Złotowie na skrzyżowaniu ulic Jeziornej z Plażową w dniu 16 kwietnia kierujący samochodem marki BMW nie upewnił się co do możliwości wjazdu na skrzyżowanie co spowodowało zderzenie boczne z samochodem marki Volkswagen Golf.

W Krajence na ul. 1 Maja w dniu 16 kwietnia kierujący pojazdem Renault Scenic w wyniku wadliwie działającego hamulca najechał na pieszego, stojącego za prawidłowo zaparkowanym pojazdem marki Opel Astra. W wyniku tego pieszy został przygnieciony do pojazdu i doznał stłuczenia łydki. Kierowca samochodu trzeźwy, pieszy nietrzeźwy -0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Odnotowano dwie kolizje ze zwierzyną leśną na trasie Złotów-Nowy Dwór.

Na terenie powiatu odnotowano jedno przestępstwo narkotykowe. Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu w sobotę 15 kwietnia, zatrzymali 30-latka mieszkańca gm. Wałcz który posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci „kilku działek” amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków psychotropowych.

Funkcjonariusze pionu prewencji także mieli co robić. W ciągu całego świątecznego weekendu podejmowali kilkanaście interwencji związanych z nieporozumieniami rodzinnymi, nadmiar wypijanego alkoholu sprawił, że na terenie powiatu odnotowano również kilkanaście interwencji związanych z zakłócaniem porządku publicznego.

 

To może Cię także zainteresować:
Jechał ponad 100 km/h - stracił uprawnienia do kierowania
Zatrzymano kobietę która uprawiała i posiadała narkotyki
Nietrzeźwa i bez uprawnień wiozła dzieci bez fotelików

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: Internet

Komentarze