Policjanci podsumowali 2018 rok

19.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #podsumowanie   #powiat złotowski   

18 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego złotowscy policjanci podsumowali swoją pracę i ocenili stan bezpieczeństwa w 2018 roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski.

 

W odprawie rocznej udział wzięli Komendanci złotowskiej jednostki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski, Wicestarosta Złotowski Pani Małgorzata Sameć, Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Pan Julian Brewka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej kpt. Jarosław Kołak, w/z Dyrektor Aresztu Śledczego w Złotowie kpt. Zbigniew Zdanowicz, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Jastrowie Pan Krzysztof Dietrich, Nadleśniczy Nadleśnictwa Okonek Pan Kazimierz Misiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra Pan Adam Standio oraz burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu złotowskiego i kadra kierownicza złotowskiej komendy. 

Odprawę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk, który przywitał obecnych na sali gości. 

Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie nadkom. Marcin Kowalski, który szczegółowo omówił wyniki pracy policjantów pionu kryminalnego złotowskiej jednostki. 

Następnie wyniki osiągnięte w 2018 roku przez pion prewencji i ruchu drogowego oraz sprawy kadrowe i logistyczne omówił Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk. Podczas swojego wystąpienia Komendant podziękował za współpracę przedstawicielom wszystkich samorządów oraz instytucji, z którymi na co dzień współpracuje złotowska jednostka. 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski podsumowując pracę złotowskich funkcjonariuszy w 2018r. ocenił ją na wysokim poziomie. Jednocześnie zobowiązał policjantów do równie rzetelnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu złotowskiego w 2019r. Priorytetem w bieżącym roku jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie diagnozy zagrożeń społecznych najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców, Komendant podkreślił niezwykle ważną rolę dzielnicowych w zakresie ograniczanie ilości interwencji związanych z przemocą domową. 

W 2018 roku na terenie powiatu złotowskiego ogółem wszczęto 1198 postępowań, przygotowawczych, kolejny rok z rzędu na dobrym poziomie jest wykrywalność która wyniosła 86,8 %. Wśród ważniejszych spraw zrealizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie w ubiegłym roku należy wymienić: 

- zabezpieczenie 276 krzewów konopi w rożnym stadium rozwoju, ponad 216 gram amfetaminy, 180 sztuk tabletek ekstazy, 51 gram haszyszu i ponad 3298 gram marihuany. 

- zatrzymanie sprawcy rozboju z użyciem noża na pracownicy sklepu spożywczego. Sprawcę zatrzymano kilkadziesiąt minut po dokonaniu rozboju. Odzyskano cześć utraconego mienia. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 

- zabezpieczenie 243 kilogramów krajanki tytoniowej, oraz ponad 20 tysięcy papierosów i 171 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. 

- zatrzymanie 39-letniej kobiety poszukiwanej od 2004r. do odbycia kary 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. 

W roku ubiegłym na drogach powiatu złotowskiego zaistniało 495 kolizji drogowych, oraz 39 wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń 38 osób zostało rannych a 7 osób poniosło śmierć. Wyeliminowano z ruchu 158 kierujących w stanie nietrzeźwości. 

W zakresie działań z zakresu profilaktyki społecznej złotowscy policjanci w 2018 roku na terenie powiatu złotowskiego realizowali takie projekty jak: „Dwie strony sieci”, "Dopalacze niszczą życie", „Kręci mnie bezpieczeństwo”, " Bezpieczna droga do szkoły", akcja profilaktyczna "Daj sobie szansę - żyj", "Wolni od uzależnień", warsztaty z samoobrony i udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzono Powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci uczestniczyli również w wielu różnych spotkaniach edukacyjnych i pogadankach mających na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zdrowego stylu życia wolnego od nałogów i uzależnień.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów pod Krajenką
Ucieczkę zakończyła na budynku
"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze