Pogadanki w Zespole Szkół w Tarnówce

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #tarnówka   

Wrzesień to dla uczniów nieuchronny powrót do szkoły. Od wielu lat jest to też powrót do szkoły dla policjantów, którzy przeprowadzają w tym miesiącu pogadanki mające na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz wskazaniu najczęstszych zagrożeń występujących w życiu codziennym.

 

4 października br. dzielnicowy gminy Tarnówka, policjant Komisariatu Policji w Krajence - asp.szt. Sławomir Rummler spotkał się z dziećmi i młodzieżą - uczniami Zespołu Szkół w Tarnówce.

Najmłodsi uczniowie klas pierwszej drugiej i trzeciej wysłuchali pogadanki nt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Pan dzielnicowy omówił zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przypomniał podstawowe zasady ruchu pieszych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ dzieci codziennie przemierzają drogę do i ze szkoły. Dzielnicowy podczas spotkania mówił o tym, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, jak postępować na pasach, kiedy możemy je przekraczać, przy jakim świetle. Przypomniał dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych np. na odzieży, ponieważ bardzo zwiększają widoczność po zmroku. Ponadto, przedstawił wskazówki jak bezpiecznie spędzać czas w szkole i w domu. Na zakończenie pogadanki dzielnicowy rozdał dzieciom „Elementarz - z Pyrkiem bezpieczniej”.

Dzielnicowy spotkał się również z młodzieżą z klas czwartej, piątej, szóstej oraz klasami gimnazjalnymi. Młodzież wysłuchała pogadanki nt. „Dwie strony sieci”. W trakcie spotkania dzielnicowy mówił o zagrożeniach płynących z internetu, o tym, że nie każdy użytkownik sieci ma dobre intencje i trzeba bardzo uważać przy kontaktach z osobami, które poznajemy w Internecie. Omówił pojęcie cyberprzemocy i przypomniał jakie grożą konsekwencje prawne w przypadku, gdy się jej dopuszczą poprzez np. upublicznianie ośmieszających zdjęć czy wulgarne obrażanie kogoś na portalach społecznościowych, czatach itp.

Zarówno dzieci jak i młodzież brały czynny udział w spotkaniach i posiadały dużą wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

 

To może Cię także zainteresować:
Odpowie za posiadanie narkotyków
Policjanci podsumowali 2017 rok
Warsztaty haftu krajeńskiego w Ekonomie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl / Zespół Szkół Tarnówka/ IW

Komentarze