Podwójna uroczystość w CKZiU

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #złotów   

Społeczność Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie przy ul. Norwida 10 jednocześnie celebrowała w piątek (10 listopada) dwie ważne uroczystości: Narodowe Święto Niepodległości oraz przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów.

 

- Wydaje się, ze to bardzo niezależne wydarzenia. Spróbujmy znaleźć ich wspólny mianownik. Niepodległość narodu uzyskuje się po wielu trudach. Potem można świętować ten fakt. Ślubowanie uczniów na sztandar jest możliwe po wielu trudach nauki w gimnazjum. Potem można doświadczyć honoru złożenia ślubowania – mówił dyrektor CKZiU Andrzej Hencel. - Odzyskanie niepodległości zobowiązuje. Ono nigdy nie jest dane raz na zawsze. Jest zadane. Treść ślubowania, którą za chwilę wygłosicie zobowiązuje. I nie jest Wam droga młodzieży dana, lecz zadana – powiedział dyrektor.

Głos zabrał również Ryszard Goławski. - Wszyscy powinniśmy myśleć jak dbać o tę naszą wolność, jak troszczyć się o nią, by nigdy jej nie utracić – mówił starosta, odnosząc się do aktualnych wydarzeń na świecie. Następnie włodarz powiatu zwrócił się do pierwszoklasistów. Życzył im m.in. dobrych wyników w nauce i satysfakcji z wyboru szkoły.

Chwilę później reprezentanci klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar. Tekst ślubowania odczytał Maciej Zając.

Piątkową uroczystość zakończył patriotyczny program artystyczny.

 

To może Cię także zainteresować:
Pracowite ferie z Lepszą Perspektywą Zawodową
Zabezpieczono nielegalny tytoń i wyroby alkoholowe
Forum Sołtysów Powiatu Złotowskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze