Podpisano umowę na przebudowę dróg gminnych

26.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#urząd   #umowa   #droga   #inwestycja   #krajenka   

23 marca br. w Urzędzie Gminy Krajenka podpisana została umowa na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej ul. Polna, Zielna oraz Krótka”.

 

Wykonawcy zadania, którym będzie firma „Roboty Drogowo – Budowlane Jacek Karpiński” ze Złotowa przekazany został również plac budowy. Prace rozpoczną się już w tym tygodniu i będą prowadzone dwutorowo. Na ul. Polnej przebudowane zostaną chodniki oraz sieć kanalizacji deszczowej a następnie ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa. Z kolei na ul. Zielnej oraz ul. Krótkiej Komunalny Zakład Użyteczności Publicznej w Krajence wykona nową sieć wodociągową wraz z przyłączami. Po zakończeniu tych prac i przebudowie kanalizacji deszczowej na w/w ulicach położony zostanie nowy asfalt. Koszt realizacji inwestycji wyniesie blisko 1,13 mln zł. Inwestycja dzięki wybudowaniu między innymi skrzyżowania o ruchu okrężnym, wyniesionych i oznakowanych przejść dla pieszych przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu poruszania się po ul. Polnej, Zielnej oraz Krótkiej.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
"Cztery pory roku w Głubczynie" - ścieżka edukacyjna
Klęska suszy. Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl | foto: krajenka.pl

Komentarze