Pilski Bank Żywności będzie wspierać potrzebujących ze Złotowszczyzny

06.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#żywność   #pomoc   #potrzebujący   #złotów   

16 stycznia br. członkowie Zarządu Powiatu Złotowskiego opowiedzieli się za przystąpieniem powiatu do Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności, a w minioną środę (30. stycznia) kwestię tę przypieczętowała decyzja radnych Rady Powiatu Złotowskiego. Uchwałę w tej sprawie podjęto jednogłośnie.

 

Wcześniej jednak głos zabrał dyrektor biura ZS PBŻ Stanisław Borecki.

- Nasza organizacja może poszczycić się wieloletnią działalnością. W tym roku będziemy obchodzić 25. rocznicę istnienia […]. Przemawia za nami potężne doświadczenie. Wiem, że liczy się również przyszłość, dlatego chcę Państwu zaproponować udział w organizacji, która ciągle się rozwija i która dysponuje ogromnym potencjałem jeśli chodzi o zdolność zdobywania żywności – powiedział Stanisław Borecki, dodając, że w ubiegłym roku PBŻ udało się pozyskać żywność o wartości około 9 mln zł. Dyrektor zwrócił również uwagę na fakt, że jeśli w życie wejdzie ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, Bank będzie miał szansę funkcjonować jeszcze prężniej. 

Wyjaśnijmy – na mocy wspomnianej ustawy sklepy o powierzchni powyżej 250 m² będą musiały przekazywać żywność, której termin przydatności do spożycia niebawem się skończy, fundacjom i stowarzyszeniom.

Co z tego wynika? 

Przystąpienie przez Powiat Złotowski do Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności, pozwoli na udzielanie pomocy przez PBŻ mieszkańcom Złotowszczyzny. Przypomnijmy, celem stowarzyszenia jest zapobieganie i walka z marnotrawstwem żywności, udzielanie pomocy żywnościowej i rzeczowej osobom szczególnie tej pomocy potrzebującym, a także inicjowanie i koordynacja działań instytucji, organizacji i placówek charytatywnych zajmujących się rozdziałem otrzymanych darów.


To może Cię także zainteresować:
"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"
XII sesja Rady Powiatu Złotowskiego
Policjanci zabezpieczyli blisko 190 gramów narkotyków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze