Pijany kierowca zakończył podróż dachowaniem

22.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #alkohol   #dachowanie   

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki patrolując drogę wojewódzką nr 188 ruszyli z pomocą kierowcy, który „dachował” w przydrożnym rowie. Szybko okazało się, że pomoc nie była potrzebna, przydał się za to alkomat, bo kierowca był pijany.

 

Funkcjonariusze złotowskiej „drogówki” przemieszczając się drogą wojewódzką nr 188 w dniu 18 lutego br. około godziny 12,00 zauważyli w przydrożnym rowie auto i stojącego obok mężczyznę. Natychmiast zatrzymali policyjny radiowóz celem udzielenia pomocy. Ta, jak się okazało, nie była potrzebna, bo kierowca hyundaia nie doznał poważniejszych obrażeń.

Przebieg zdarzenia mundurowi ustalili od osób, które też ruszyły z pomocą kierowcy, bo były świadkami, jak hyundai „dachował”. Wszystko wskazywało na to, że 44-latek stracił panowanie nad autem, bo nie dostosował prędkości do warunków pogodowych.

Sprawa być może zakończyłaby się pouczeniem, gdyby nie fakt, że od prowadzącego auto wyraźnie czuć było alkohol. Użyty alkomat wykazał w organizmie mieszkańca powiatu złotowskiego prawie promil alkoholu. Zatrzymany kierowca odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet na 15 lat i wysoka kara finansowa.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci pomogli obywatelce Norwegii
Policyjne działania "Prędkość - Zero Tolerancji"
Groźny wypadek na moście

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Złotowie

Komentarze