Pięknieje Wielkopolska Wieś. Umowy na dofinansowanie podpisane

03.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dofinansowanie   #umowa   #dotacja   #projekt   #starostwo   #złotów   #okonek   #lipka   #krajenka   #tarnówka   #zakrzewo   

W środę 27 czerwca w sali narad Starostwa Powiatowego w Złotowie przedstawiciele sześciu gmin powiatu złotowskiego podpisali umowy na dofinansowanie projektów, które realizowane będą w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Z Poznania przywieźli je Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Dariusz Młynarczyk.

 

Gmina Okonek zmodernizuje świetlicę wiejską w Węgorzewie (dotacja 30 tys. zł) i wykona termomodernizację budynku świetlicy wiejskiej wraz zagospodarowaniem terenu w Lubniczce (dotacja 27 tys. zł).

Gmina Lipka również zrealizuje dwa projekty. Pierwszy z nich to „Polana u Stefana” (zagospodarowanie placu rekreacyjnego w sołectwie Batorówko – dotacja ponad 22 tys. zł), a drugi „Na placu się spotykamy, o planach sołectwa rozmawiamy” (zagospodarowanie placu w Bługowie – dotacja niemal 23 tys. zł).

Gmina Krajenka wykona zadanie pod nazwą „Mierzymy siły na zamiary, więc z siłownią nam do pary” (dotacja ponad 21 tys. zł). Polegać ono będzie na zakupie i montażu urządzeń fitness na placu rekreacyjnym w Paruszce.

Gmina Złotów uzyskała dotację na poziomie 30 tys. zł. Środki te posłużą budowie szatni w Rudnej – obiektu sanitarno-gospodarczego.

Gmina Tarnówka to dwa projekty – „Folwark na rozdrożu” (dotacja ponad 21 tys. 500 zł) i „Ostoja nad rzeką Płytnica" (dotacja niemal 24 tys. zł).

Z kolei gmina Zakrzewo zainwestuje pieniądze z programu w Ługach, gdzie wykonany zostanie remont zaplecza kuchennego i sanitarnego w sali wiejskiej (dotacja 20 tys. 500 zł) i w Drożyskach Wielkich. Tam zagospodarowany zostanie teren rekreacyjno-sportowego (dotacja 30 tys. zł).

Starosta Złotowski Ryszard Goławski pogratulował samorządowcom skuteczności w aplikowaniu o środki. Gratulacje przyjęli Wójt Tarnówki Jacek Mościcki, Burmistrz Krajenki Stefan Kitela, Wójt Gminy Złotów Piotr Lach, Wójt Lipki Przemysław Kurdzieko, zastępczyni burmistrz Okonka Bronisława Ćwikła i Wójt Zakrzewa Henryk Dobrosielski.

Celem konkursu jest wsparcie inicjatyw mieszkańców na rzecz rozwoju własnej miejscowości, opartych o oddolnie wypracowane sołeckie strategie odnowy wsi.

 

To może Cię także zainteresować:
10. urodziny Fundacji Złotowianka
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
100 krokusów na 100 lecie odzyskania Niepodległości

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska / foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze