OSP w Krajence ma 130 lat

06.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#osp   #jubileusz   #krajenka   

W sobotę 4 maja Ochotnicza Straż Pożarna im. Jana Waldowskiego w Krajence świętowała piękny jubileusz 130-lecia istnienia. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej sprawowanej w intencji strażaków.

 

Po nabożeństwie druhowie i ich licznie przybyli goście przemaszerowali do Domu Strażaka. Tam odsłonięto tablicę poświęconą druhom zasłużonym dla krajeńskiej OSP. Umieszczono na niej nazwiska następujących strażaków: prezesa w latach 1945-1953 Bernarda Gierszewskiego, prezesa w latach 1953-1985 Jana Waldowskiego, prezesa w latach 1985-2004 Antoniego Smodisa oraz naczenika w latach 1985-2018 Piotra Baranowskiego. Tablicę odsłoniła małżonka śp. Jana Waldowskiego, Genowefa Waldowska. 

Chwilę później na placu przy remizie rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Uczestniczyli w nich m.in. Starosta Złotowski Ryszard Goławski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka.To może Cię także zainteresować:
Miał narkotyki i jechał pod ich wpływem
Wypadkowa niedziela w powiecie złotowskim
W Krajence będzie nowa promenada

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska

Komentarze