Olimpijski laur dla WTZ Krajenka

03.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #krajenka   

To już po raz siódmy w historii, w Krajence odbyła się Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krajence. W olimpijskich zmaganiach o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka uczestniczyły Warsztaty Terapii Zajęciowej z Lipki, Okonka, Złotowa, Jastrowia, Gębic i gospodarze imprezy WTZ Krajenka. Organizatorami niezwykłej imprezy byli Warsztat Terapii Zajęciowej w Krajence oraz Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka.

 

Osoby niepełnosprawne, imponujące umiejętnościami, ogromną ambicją, zaangażowaniem i poszanowaniem zasad fair play rywalizowały zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Rozegrano m.in. konkurencję przeciągania liny, tor przeszkód zawody w rzutach ringo, rzutach lotek do tarczy, konkurs rzutów piłki do kosza, rozegrano mecze w tenisie stołowym, mecze w piłkarzyki stołowe, strzał piłką do pustej bramki, rzuty piłką lekarską (mężczyźni i kobiety), a także odbyły się sztafety olimpijskie i tor przeszkód.

Po zakończeniu sportowych emocji nagrodzono wszystkich sportowców pucharami, dyplomami i nagrodami. A jeśli Olimpiada, to zawody musiały wyłonić zwycięzców.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa WTZ Krajenka i to właśnie do nich trafiło główne trofeum: Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka, dystansując kolejne ekipy: II miejsce - WTZ Lipka, III miejsce - WTZ Gębice, IV miejsce - WTZ Jastrowie, V miejsce - WTZ Złotów, VI miejsce - WTZ Okonek.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Wypadek drogowy na DW188
Ekologiczna akcja w Szkole Podstawowej w Skórce

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl | foto: krajenka.pl

Komentarze