Olimpijczycy ze złotą tarczą

20.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #pływanie   #basen   #medal   #złotów   

Pływacy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jastrowiu kolejny raz przynieśli, a właściwie wypływali zaszczyt ośrodkowi, miastu i powiatowi, ale przede wszystkim imieniu Polskich Olimpijczyków.

 

8 listopada zawodnicy wraz ze swoim trenerem Dariuszem Chilickim i Anną Chilicką – współopiekunką, przywieźli z Szamotuł 11 złotych medali, 2 srebrne i brązowy. Z sukcesem stanęli do zawodów ze 130 pływakami z Wielkopolski na XXI Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych.

To, jak mówi trener, był najlepszy w historii KOS Piecewo-Jastrowie występ pływaków: Justyna Gołębiowska - 2 złote na dystansie 25 m i 50 m stylem klasycznym, Sebastian Cofał - złoty na 100 m stylem dowolnym, Kamil Zdrenka - srebrny na 100 m stylem dowolnym, Dawid Godlejewski - złoty na 25 m i srebrny na 50 m stylem dowolnym, Krystian Witczak - złoty na 25 m kraulem, Wojciech Sanojca - złoty na 50 m kraulem, Michał Mikityszyn (absolwent) - 2 złote na 25 m stylem grzbietowym i 25 m stylem dowolnym, Wojciech Gajcy (absolwent) - 2 złote na 50 m stylem grzbietowym i dowolnym.

Ponadto zwieńczeniem mityngu była sztafeta 4x25 m stylem dowolnym zakończona dla nas złotem (W. Gajcy, M. Mikityszyn, S. Cofał i K. Zdrenka) i brązem (D. Godlejewski, W. Sanojca, K. Witczak, J. Gołębiowska).

 

To może Cię także zainteresować:
10. urodziny Fundacji Złotowianka
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
100 krokusów na 100 lecie odzyskania Niepodległości

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / tekst: Alicja Awłasewicz, fot.: Anna i Dariusz Chiliccy

Komentarze