Odpowiedzą za posiadanie i uprawę marihuany

03.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #narkotyki   #uprawa   #okonek   

Blisko 50 gramów marihuany oraz 9 sadzonek nielegalnej rośliny ujawnili i zabezpieczyli podczas realizacji działań wymierzonych w przestępczość narkotykową policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Okonku. Część narkotyków odnaleziona została podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanych mieszkańców Gminy Okonek. Uprawę zaś policjanci ujawnili na terenie posesji należącej do 19 i 20-latka. Za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi mieszkańcom gminy Okonek grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

W ubiegły piątek 29 czerwca br. policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Okonku przeprowadzili realizację zatrzymania dwóch mężczyzn, których podejrzewali o posiadanie narkotyków. Działania operacyjne potwierdziły wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w ich wnętrzu policjanci znaleźli blisko 50 gramów suszu roślinnego. Badanie narkotestem wykazało, że susz roślinny to marihuana. 19 i 20-letni mieszkańcy gminy Okonek zostali natychmiast zatrzymani. W wyniku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli 9 krzewów konopi indyjskich uprawianych przez 20-latka na zorganizowanej przy domowej plantacji. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcom gminy Okonek zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która za posiadanie i uprawę zabronionych roślin przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają teraz czy mężczyźni nie zajmowali się również dystrybucją środków odurzających. O dalszym losie młodych mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

 

To może Cię także zainteresować:
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
Bezpieczniej do Ciosańca
Bezpieczeństwo najmłodszych przede wszystkim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze