Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lipce

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#historia   #pamięć   #niepodległość   #lipka   

Rocznicowe obchody odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów, jak zwykle obfitowały w szereg wydarzeń. Już o godz. 9.00 spod Pomnika Wolności w Lipce wyruszył Rajd Niepodległości, o godz. 11.00 na hali sportowej rozegrano II Turniej Siatkówki Młodzieży Szkolnej, Mszę św. w intencji Ojczyzny ksiądz proboszcz odprawił o godz. 11.30, a po niej przedefilowano po Pomnik Wolności aby uczcić święto i złożyć kwiaty.

 

Zwieńczeniem Narodowego Święta Niepodległości była III Biesiada Patriotyczna, gdzie na scenie GOK-u w Lipce zaprezentowało się 12 grup. W przerwie koncertu nagrodzono laureatów konkursu plastycznego "Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipce. Nie zbrakło również w tym roku poczęstunku marcińskimi rogalami. Kulminacyjnym punktem spotkania było zapalenie zniczy pod Pomnikiem Wolności przez grupy, które wystąpiły w biesiadzie.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożaru budynku gospodarskiego w Gminie Lipka
Zatrzymano kobietę która uprawiała i posiadała narkotyki
Wypadek na DW 188 w pobliżu Lipki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminalipka.pl | foto: gminalipka.pl

Komentarze