O rozwoju Złotowa z wiceministrem Piechowiakiem

22.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rozwój   #złotów   

Uruchomienie potencjału terenu inwestycyjnego numer 1 w Złotowie (przy ul. Powstańców) – to jeden z priorytetów Burmistrza Złotowa Adama Pulita.

 

Rozmowy w przedmiotowym temacie z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i jednocześnie Pełnomocnikiem Rządu ds. Inwestycji Zagranicznych Grzegorzem Piechowiakiem toczyły się w starostwie na początku minionego tygodnia, tj. w poniedziałek. Uczestniczyli w nich również Starosta Złotowski Ryszard Goławski i Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka.

Dyskutowano głównie o możliwościach i sposobach na pozyskanie inwestorów przez takie ośrodki, jak Złotów. Jak poinformował wiceminister, w jego resorcie trwają prace związane z przygotowaniem koncepcji wsparcia, które ma się bezpośrednio przełożyć na kompleksowe wzmacnianie atrakcyjności takich właśnie terenów i spowodować, że staną się one dla inwestorów interesujące. Przypomnijmy, zachętę do podejmowania nowych inicjatyw gospodarczych i rozwoju przedsiębiorczości z pewnością stanowi uchwała Rady Miejskiej w Złotowie w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis. Inwestor, oczywiście pod pewnymi warunkami, może z takiej ulgi korzystać przez okres dwóch lat. Informacje na temat terenu inwestycyjnego są dostępne poniżej.

Lista danych dotyczących terenu 

Informacje na temat terenu inwestycyjnego

Uchwała Rady Miejskiej w Złotowie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Złotowa obejmującego obszar położony wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 188 przy ul. Powstańców

 

To może Cię także zainteresować:
Uczcili pamięć bohaterów
Ćwiczenia na zamarzniętym jeziorze
38-letni mieszkaniec Złotowa prowadził pod wpływem narkotyków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: Powiat Złotowski / Patrycja Kajewska

Komentarze