Nowy gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży w Okonku

25.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #zęby   #stomatolog   #zdrowie   #okonek   

W rozstrzygniętym w ostatnim czasie konkursie na udzielanie świadczeń stomatologicznych dla dzieci młodzieży do 18 r.ż., przeprowadzonym przez Wielkopolski OW NFZ wybrano gabinet, który od 1 kwietnia będzie leczył na terenie Szkoły w Okonku, przy ul. Niepodległości. Umowa została zawarta na okres od 1 kwietnia 2019 r – 30 czerwca 2022 r.

 

Gmina Okonek dołączyła do 53 innych gmin w Wielkopolsce, w których działają gabinety stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż. w ramach umowy z NFZ. Do tej pory najbliższa tego rodzaju placówka znajdowała się w Złotowie. Oczywiście, w dalszym ciągu dzieci i młodzież mogą być leczone w placówkach stomatologicznych dla dorosłych. Mamy jednak nadzieję, że pojawienie się na terenie szkoły gabinetu dedykowanego tylko małym i młodym pacjentom, czyli wzrost dostępności do usług, przyniesie większe możliwości dbania o zdrowe zęby dzieci. 

O potrzebie dbałości o higienę jamy ustnej – zwłaszcza dzieci – powszechnie wiadomo. Wiemy bowiem, że nieleczone zęby mleczne niosą ryzyko zakażenia próchnicą zębów stałych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, nie tylko w domu ze szczoteczką i pastą przed lustrem, ale przede wszystkim ta realizowana w gabinetach stomatologicznych. W koszyku świadczeń stomatologicznych znajduje się zarówno leczenie zębów jak i nauka prawidłowego dbania o ich higienę, a dzięki okresowym wizytom sprawdzającym stan uzębienia pociech – w porę wykryte przez stomatologa ewentualne ubytki, łatwiej będzie wyleczyć. 

Przypominamy, że pacjent ma możliwość wyboru gabinetu stomatologicznego spośród wszystkich, które leczą na podstawie umowy z NFZ. Listę tych placówek znaleźć można w Informatorze „Gdzie się leczyć?” na stronie internetowej Wielkopolskiego OW NFZ: www.nfz-poznan.pl, lub pod nr tel. ogólnopolskiej bezpłatnej infolinii NFZ dla pacjentów: 800 190 590.


To może Cię także zainteresować:
Mogło dojść do tragedii - w porę interweniowali policjanci
Pożar ściółki leśnej w Lubnicy
Policjanci spełnili marzenie chorego 17-latka z Okonka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: Magdalena Rozumek p.o. Rzecznik Prasowy Wielkopolskiego OW NFZ / fot. pixabay.com

Komentarze