Nowy ambulans dla Jastrowia

23.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pacjent   #zdrowie   #szpital   #ambulans   #jastrowie   

W ramach realizacji ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów” Ministerstwa Zdrowia do podstacji w Jastrowiu pogotowia ratunkowego Szpital Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie trafi jedna z 200 nowoczesnych karetek. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł, kwota pozwoli na zakup nowoczesnego pojazdu przystosowanego do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego.

 

Dnia 18 września oficjalnego przekazania czeku na kwotę 400 tys. zł dokonał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński na ręce dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie im. Alfreda Sokołowskiego Pani Joanny Harbuzińskiej – Turek. W wydarzeniu udział wzięli pani poseł Marta Kubiak, pan poseł Grzegorz Piechowiak, pan poseł Ryszard Czarnecki, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adam Bogryczewicz, przedstawiciele władz Powiatu Złotowskiego ze Starostą Ryszardem Goławskim, Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Piotr Wojtiuk, przedstawiciele Rady Powiatu, przedstawiciele Rady Miejskiej w Jastrowiu oraz przedstawiciel Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Złotowie.

Zakup nowego ambulansu pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy ratowników medycznych. 

- Pozostaje nam cieszyć się z otrzymanego wsparcia i życzyć aby akcji ratunkowych z udziałem nowego ambulansu było jak najmniej - podsumowuje Małgorzata Krause z UGiM Jastrowie.


To może Cię także zainteresować:
Marsz po zdrowie, marsz po życie
Szpital Powiatowy z Certyfikatem Akredytacyjnym Ministra Zdrowia
Poszukiwany właściciel trójkołowego roweru

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: jastrowie.pl / Małgorzata Krause UGiM Jastrowie

Komentarze