Nordic Walking i Półmaraton Lipcowy w Okonku

21.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #nordic walking   #bieg   #okonek   

15 lipca odbyły się w Okonku dwie duże imprezy sportowe. Pierwszą z nich był Puchar Regionalny Nordic Walking zaliczany do puchary Wielkopolski. Na dystansie 5 km i 10 km rywalizowało 185 zawodników. Drugą imprezą był Półmaraton Lipcowy który w tym roku zorganizowany został po raz trzydziesty. Na dystansie 21 km rywalizowało 140 zawodników. 68 zawodników wystartowało w Mistrzostwach Sztafet w Półmaratonie.

 

Na jubileuszowym biegu nie zabrakło pomysłodawców i organizatorów pierwszego półmaratonu pana Adolfa Galant oraz Jana Czekały. To oni w 1987 roku na trasie Okonek-Lędyczek-Podgaje-Okonek zorganizowali Bieg Odrodzenia w którym udział wzięło 10 zawodników. Z rąk Burmistrz Okonka Małgorzaty Sameć otrzymali pamiątkowe statuetki oraz podziękowania za krzewienie kultury fizycznej na terenie Gminy Okonek.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Nielegalny tytoń przejęty przez policję
Tragiczny wypadek na DK22

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: okonek.pl | foto: okonek.pl

Komentarze