Nocne ćwiczenia na zakładzie przerobu drewna

03.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ćwiczenia   #lipka   

W dniu 31 lipca w godz. 20.00-24.00 na terenie zakładu produkcyjnego DREWKOM Białobłocie, na terenie gminy Lipka przeprowadzone zostało rozpoznanie operacyjne a następnie ćwiczenia doskonalące dla zastępów PSP oraz jednostek OSP z terenu gminy Lipka oraz gminy Zakrzewo.

 

Działania obejmowały realizację założenia taktycznego związanego z gaszeniem pożaru obiektu hali produkcyjnej związanej z obróbką tarcicy oraz obroną pozostałych przylegających zabudowań administracyjnych i magazynowych. Doskonalono w szczególności praktyczne działania w porze nocnej, organizacje łączności na potrzeby KDR, wykorzystanie sprzętu OUO, wdrażanie procedur KPP, organizację zaopatrzenia wodnego w tym m.in. w oparciu o naturalne cieki wodne, lokalna rzeka Łobzonka. Przeprowadzone ćwiczenia, z uwzględnieniem realnych warunków pory nocnej, pozwoliły na rzeczywistą ocenę gotowości i przygotowania sprzętu jak również ratowników do realizacji szkoleniowego założenia taktycznego oraz nabywania dalszych umiejętności i doświadczeń, które z pewnością zaprocentują podczas rzeczywistych działań ratowniczych.

Łącznie w działaniach zaangażowane były dwa zastępy PSP z KP PSP Złotów, 10 strażaków oraz jednostki OSP Lipka, OSP Zakrzewo, OSP Batorowo, OSP Łąkie, OSP Wielki Buczek, łącznie 36 strażaków.

 

To może Cię także zainteresować:
8500 zł dla Orkiestry w Zakrzewie
Spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa
Wypadek drogowy na DW188

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Sporządził: mł. kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia: st. asp. Kazimierz Wiebskowski

Komentarze