Nietypowa interwencja okoneckich policjantów

16.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #interwencja   #wąż   #żmija zygzakowata   #lędyczek   #okonek   

Zaalarmowani policjanci z Komisariatu Policji w Okonku interweniowali w dość niecodziennej sytuacji. Mundurowi odłowili w jednym z mieszkań w Lędyczku żmiję zygzakowatą, która mogła stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Gad trafił już w bezpieczne miejsce.

 

Okoneccy policjanci zostali wezwani do nietypowej interwencji w środę, 12 sierpnia. Około godziny 17:00 mieszkaniec Lędyczka poinformował, że do jego mieszkania wpełzał wąż. 

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce od razu przystąpili do akcji. Niecodzienny gość, który wśliznął się z niezapowiedzianą wizytą do mieszkania 27-latka ukrył się pod meblami w kuchni. Mundurowi postanowili odłowić syczącego gada, którym okazała się żmija zygzakowata. 

W Polsce występuje kilka gatunków węży, ale jadowita jest jedynie żmija zygzakowata, a jej jad powoduje przyspieszenie rytmu serca, bóle głowy, nudności, wymioty i może prowadzić do omdlenia. 

Policjanci musieli działać bardzo ostrożnie, żeby nie zostać ukąszonym. Rzecz nie była prosta, jednak sprawnie działający funkcjonariusze dość szybko umieścili żmiję w plastikowym wiaderku. Za co otrzymali serdeczne podziękowania od mieszkańca Lędyczka, który obserwował niecodzienną interwencję. 

Warto podkreślić w tym przypadku właściwą reakcję mężczyzny, który gdy tylko zauważył nieproszonego gościa, powiadomił służby. Pozwoliło to na właściwą reakcję i podjęcie działań, które zapobiegły groźnym konsekwencjom ukąszenia i bezpiecznemu odłowieniu węża.To może Cię także zainteresować:
Pożary w budynkach mieszkalnych
Trafił do aresztu za kradzież rozbójniczą
Zdarzenie drogowe Prochach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Złotów

Komentarze