Nietrzeźwy z zakazem zatrzymany przez dzielnicowego

13.04.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #nietrzeźwy   #dzielnicowy   #złotów   

Dzielnicowy podczas obchodu zatrzymał do kontroli drogowej 49-latka, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Okazało się również, że mężczyzna usiadł za kierownicą pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów i był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

11 kwietnia br. około 19:50 w Złotowie podczas obchodu dzielnicowy zauważył jadący pojazd Seat Alhambra. Kierowca tego pojazdu na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo najechał na krawężnik. Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjanta, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, badanie alkomatem wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Na tym nie skończyły się jego kłopoty. W trakcie dalszych sprawdzeń w policyjnych bazach ustalono, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B, na dodatek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

49-latek został zatrzymany i zostanie doprowadzony do Aresztu Śledczego celem wykonania orzeczonej wcześniej kary pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed Sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Złotów: Złotowska biesiada ze smakiem
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: ddwlkp.pl

Komentarze