Nieletni sprawcy kradzieży zatrzymani na gorącym uczynku

09.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #nieletni   #okonek   

Kradzież pił spalinowych, dwóch kompletów kluczy nasadowych oraz sprzętu wędkarskiego o szacunkowej wartości blisko 4 tysięcy złotych wykryli jastrowscy kryminalni zanim o przestępstwie dowiedziało się dwóch okradzionych mieszkańców gminy Okonek. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 16-latków, którzy autostopem próbowali wywieźć skradzione mienie. Teraz złotowski sąd rodzinny podejmie decyzję o ich dalszym losie.

 

Dzięki dobrej pracy operacyjnej jastrowscy kryminalni uzyskali informację, że w nocy z 29 na 30 stycznia br. doszło do kradzieży dwóch pił spalinowych, sprzętu wędkarskiego i innych przedmiotów na terenie miejscowości Pniewo. Funkcjonariusze po zapoznaniu się z okolicznościami, w jakich doszło do kradzieży, ustalili miejsce, w którym mogą przebywać sprawcy. 

Wspierani przez patrol umundurowanych funkcjonariuszy udali się w wytypowane miejsce, gdzie zauważyli czekających przy drodze na tzw. okazję dwóch młodych mężczyzn, a w przydrożnym rowie ujawnili ukryte skradzione przedmioty. Natychmiast ich zatrzymali i doprowadzili do jednostki policji, gdzie 16-latkowie w obecności rodziców zostali przesłuchani w charakterze sprawców czynu karalnego. Następnie o przestępstwie kradzieży i odzyskaniu skradzionego mienia funkcjonariusze powiadomili pokrzywdzonych mieszkańców Pniewa. 

Zatrzymani 16-latkowie szczegółowo opisali funkcjonariuszom przebieg kradzieży. Utracone przedmioty o wartości blisko 4 tysięcy złotych już trafiły w ręce prawowitych właścicieli. Teraz złotowski sąd rodzinny podejmie decyzję w sprawie dalszych losów dwóch 16-letnich mieszkańców powiatu złotowskiego.


To może Cię także zainteresować:
Tragedia na drodze
Pojechali do awantury rodzinnej, znaleźli narkotyki
Niemiłe konsekwencje zbyt szybkiej jazdy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Złotów

Komentarze