Nie stosował się do decyzji Starosty

07.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #decyzja   #starosta   #kierowca   #złotów   

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego audi. 30-letni mężczyzna kierował pomimo decyzji Starosty Powiatowego w Złotowie o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W myśl nowych przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." Celem dodania w 2015r. do Kodeksu Karnego art. 180a było wyeliminowanie z ruchu osób, którym zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pomimo cofnięcia uprawnień prowadzą dalej pojazdy mechaniczne.

Z taką odpowiedzialnością musi się liczyć 30-letni mieszkaniec Złotowa. Kierowca został zatrzymany do policyjnej kontroli drogowej 5 listopada br. około godz. 13.00 w Złotowie przy ulicy Szpitalnej. Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić auta. 30-latek tłumaczył policjantom, że chciał przejechać tylko niewielką odległość. Teraz za tą krótką podróż za kierownicą osobowego audi kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

To może Cię także zainteresować:
Pracowite ferie z Lepszą Perspektywą Zawodową
Prewencyjnie wśród złotowskich przedszkolaków
Jechał ponad 100 km/h - stracił uprawnienia do kierowania

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / MF | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze