Nadzwyczajna sesja – istotny powód

13.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sesja   #rada powiatu   #złotów   #powiat złotowski   

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy, że opublikowane zostały listy projektów, które w konkursach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oceniono pozytywnie. Do dofinansowania, przypomnijmy, zakwalifikowano również te z powiatu złotowskiego. Mowa o budowie hali sportowej z widownią i częścią edukacyjno-terapeutyczną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu oraz o (dotyczącym tej samej placówki) projekcie związanym z indywidualizacją pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Na realizację obu, co ważne – zintegrowanych – zadań powiat otrzyma łączną dotację w wysokości niemal 4 milionów 400 tysięcy złotych. Na budowę sali sportowej udało się pozyskać dokładnie 3 998 963,07 zł, zaś na realizację wyżej wspomnianego projektu ośrodek kierowany przez Macieja Nowickiego otrzyma 392 581,25 zł.

Zawarcie umowy na dofinansowanie wymagało zabezpieczenia w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Złotowskiego na lata 2017-2020 oraz w budżecie środków w kwotach określonych we wniosku i harmonogramie realizacji. Z uwagi na krótki termin złożenia wymaganych dokumentów, Zarząd Powiatu Złotowskiego złożył wniosek o zwołanie w tej sprawie nieplanowanej sesji. Ta odbyła się 11 kwietnia br. Podczas posiedzenia radni jednogłośnie opowiedzieli się za wprowadzeniem zmian zarówno w WPF, jak i w budżecie.

Ważna, potrzebna inwestycja

Podczas sesji Przewodnicząca Rady Powiatu Złotowskiego Jadwiga Harbuzińska-Turek podziękowała Maciejowi Nowickiemu za zaangażowanie w skrupulatne przygotowanie obu projektów. Z kolei starosta Ryszard Goławski w imieniu własnym oraz członków Zarządu pogratulował dyrektorowi Ośrodka sukcesu, w efekcie którego z pewnością poprawi się jakość kształcenia w tej placówce.

Zwrócił również uwagę na korzystne dla powiatu proporcje finansowania obu projektów. W przypadku projektu twardego, a więc budowy hali, zewnętrzne dofinansowanie stanowić będzie 85 % wartości inwestycji, w przypadku projektu miękkiego zaś aż 95 % wartości.

 

To może Cię także zainteresować:
Zabezpieczono nielegalny tytoń i wyroby alkoholowe
Forum Sołtysów Powiatu Złotowskiego
Strażacy podsumowali 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska | foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze