Młodzież przystąpiła do rywalizacji

14.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #młodzież   #rywalizacji   #złotów   

6 marca br. do Szkoły Policji w Pile przybyły reprezentacje placówek oświatowych, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Rozpoczęły się bowiem eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w tym jakże ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów liceum mundurowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

 

Turniej Klas Policyjnych to wyjątkowe wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które może się poszczycić jedenastoletnią tradycją. Tegoroczna edycja konkursu doskonale wpisuje się również w harmonogram przedsięwzięć organizowanych w ramach obchodów 100-lecia Policji Państwowej. Inicjatorem i organizatorem Turnieju po raz kolejny jest Szkoła Policji w Pile, która za cel konkursu postawiła integrację szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym, podniesienie świadomości przyszłych absolwentów na temat służby w administracji publicznej, a także otwarcie Policji na środowisko młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. 

Zgodnie z Regulaminem, w Turnieju może wziąć udział maksymalnie 25 drużyn, w tym reprezentacje ze szkół, które w poprzednim roku zajęły trzy pierwsze miejsca. Z uwagi na dużą liczbę placówek oświatowych zainteresowanych uczestnictwem w tym wydarzeniu, młodzież musi przystąpić do kolejnych etapów rywalizacji. Pierwszy z nich, który zorganizowano jednocześnie w 3 szkołach policyjnych – w Pile, Katowicach oraz Legionowie, został przeprowadzony w formie testu wiedzy. Każdy z zawodników czteroosobowej drużyny, reprezentującej daną placówkę, rozwiązywał samodzielnie test wiedzy składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z zakresu wiedzy o Policji, jej historii i współczesności, struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta, etyki zawodowej, broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji. Uzyskane przez poszczególnych zawodników punkty składają się na końcowy wynik drużyny. Eliminacje pozwolą wyłonić 22 najlepsze drużyny, które w dniach 15–16 kwietnia 2019 r. wezmą udział w finałowych konkurencjach w Szkole Policji w Pile. To może Cię także zainteresować:
Nowy gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży w Okonku
Wypadek dwóch osobówek na trasie do Piły
Samorządowcy u marszałka Woźniaka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / SP Piła/MF | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze