Miejska Fabryka Czystego Powietrza

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#drzewa   #nasadzenia   #złotów   

W dniu 7 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 na terenie Parku Europejskiego przy al. Rodła w Złotowie odbyła się akcja ekologiczna sadzenia drzew. Jest to pierwsza z akcji mająca na celu stworzenie w Złotowie Miejskiej Fabryki Czystego Powietrza, czyli miejsca gdzie zieleń stanowi ważny element struktury przestrzeni publicznej służący poprawie życia lokalnej społeczności.

 

W akcji wzięli udział mieszkańcy Osiedla "Za rzeką", przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 2 w Złotowie, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Złotowie i gimnazjaliści z Gimnazjum Nr 2 im. Ludzi spod Znaku Rodła w Złotowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Posadzono 37 szt. drzew: 25 szt. kasztana jadalnego i 12 szt. lipy drobnolistnej.

 

To może Cię także zainteresować:
Zabezpieczono nielegalny tytoń i wyroby alkoholowe
Forum Sołtysów Powiatu Złotowskiego
Strażacy podsumowali 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.pl | foto zlotow.pl

Komentarze