Miał narkotyki i jechał pod ich wpływem

10.06.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #narkotyki   #kierowca   #auto   #krajenka   

Policjanci z Posterunku Policji w Lipce zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jechał samochodem pod działaniem środków odurzających i substancji psychotropowych. W jego aucie mundurowi znaleźli blisko 60 gram środków narkotycznych.

 

Do zatrzymania 32-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego doszło w sobotę (8 czerwca) około godziny 1.30 w miejscowości Krajenka. Tam policjanci poddali kontroli drogowej kierującego samochodem marki Peugeot. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. 32-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny, który wskazał zawartość marihuany, amfetaminy oraz kokainy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Dodatkowo w trakcie kontroli odzieży mieszkańca powiatu chodzieskiego mundurowi znaleźli w jednej z kieszeni worek strunowy z zawartością ponad 56 gram marihuany oraz foliową torebkę z zawartością blisko 2 gram kokainy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2. 

Prowadzenie samochodu po narkotykach stanowi takie samo zagrożenie jak jazda po alkoholu. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki zaburzają tę sprawność i uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.


To może Cię także zainteresować:
Wypadkowa niedziela w powiecie złotowskim
Licealiści szkolili się na strzelnicy
Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze