Marsz po zdrowie, marsz po życie

23.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #zdrowie   #życie   #marsz   #złotów   

Za sprawą Fundacji na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Krajna" oraz Złotowskiego Klubu Amazonek na ulicach Złotowa było w sobotę (21 września) głośno i barwnie.

 

Marsz Różowej Wstążki do Zagrody Krajeńskiej nad Jeziorem Miejskim poprowadziła Orkiestra Dęta OSP Złotów z kapelmistrzem Przemysławem Chyżym na czele. W tej wielkiej kampanii życia wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy razem uświadamiali, że rak piersi to nie wyrok, a jego wczesne wykrycie pozwala na pełne wyleczenie. Tego przekazu nie dało się nie zauważyć - uczestnicy marszu wyposażeni byli w różowe chustki i balony. 

Taki zestaw otrzymał również Starosta Złotowski Ryszard Goławski, który od lat wspiera aktywność Fundacji i Amazonek, a także sam Marsz Różowej Wstążki. Dla wszystkich uczestników stanowi on ogromną dawkę pozytywnej energii. Nic dziwnego - w końcu organizują go wojowniczki. 

W Zagrodzie Krajeńskiej na maszerujących czekało wiele atrakcji. Zaplanowano koncert zespołu Olibabki, a także występ podopiecznych Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie i zespołu tanecznego ze złotowskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Ponadto zorganizowano warsztaty makijażu Avon, warsztaty plastyczne dla dzieci pod kierunkiem Stowarzyszenia "Pasja", a także pokazy kaftu krajeńskiego i udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy marszu mogli się także poddać badaniom - poziomu cukru, ciśnienia tętniczego i zawartości CO2 w wydychanym powietrzu.
To może Cię także zainteresować:
Pożar budynku przy trasie kolejowej Złotów-Zakrzewo
Zatrzymani z narkotykami
Nocny pożar budynku mieszkalnego w Złotowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska

Komentarze