Mali bohaterowie

10.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#las   #pożar   #dzieci   #bohater   #lipka   

Dwaj bracia zgłosili pożar i uratowali przed spaleniem las na terenie Nadleśnictwa Lipka. Bawili się na podwórku u dziadków kiedy zobaczyli pożar łąki, który zbliżał się w stronę młodnika.

 

- Natychmiast pobiegli do domu i zaalarmowali dorosłych domowników, którzy powiadomili straż pożarną i sami rozpoczęli akcję gaśniczą. Strażacy przybyli w ekspresowym tempie i ugasili płomienie, zanim na dobre zajęły młodnik – mówi Szymon Nadolny, leśnik z Nadleśnictwa Lipka.  

W lesie spaleniu uległa tylko ściółka. Gdyby płomienie objęły drzewa w młodniku i przy tak dużych wiatrach, jakie panowały ostatnio, pożar mógłby rozprzestrzeniać się w zastraszającym tempie. Tylko dzięki szybkiej reakcji Natana i Oliwiera nie doszło do tragedii.

Leśnicy z Nadleśnictwa Lipka odwiedzili chłopców. W ramach podziękowania wręczyli im dyplomy i specjalnie przygotowane zestawy upominków. 

Zachęcamy do naśladowania tych małych bohaterów i w razie zauważenia dymu lub płomieni prosimy o zgłoszenie tego pod numerem 112, 998 lub w miejscowym nadleśnictwie.


To może Cię także zainteresować:
Areszt za znęcanie się nad rodziną
Jubileusz 25-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Lipce
Pożar budynku przy trasie kolejowej Złotów-Zakrzewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: fot. Szymon Nadolny Nadleśnictwo Lipka

Komentarze