Majówka 2018 bez wypadków drogowych

07.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #majówka   #bezpieczeństwo   #kolizja   #powiat złotowski   

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki podsumowali działania „Bezpieczny Weekend – Majowy 2018”. Zakończone już podsumowanie jednoznacznie wskazuje, że na drogach powiatu złotowskiego było bezpieczniej niż rok temu. Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach naszego regionu doszło do 8 kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie stracił życia i nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

 

Długi weekend majowy był czasem wytężonej pracy policjantów złotowskiej ”drogówki”. Wspomagani przez funkcjonariuszy innych służb dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu złotowskiego. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a także przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców na terenie powiatu nie wykazały, aby któryś z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu po alkoholu. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku policjanci zatrzymali 3 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości i 1 w stanie po użyciu alkoholu, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że wielu kierowców zdecydowało się sprawdzić stan trzeźwości w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie, zanim wyruszyło samochodem w podróż. Niestety na terenie województwa wielkopolskiego statystyki nie są już tak optymistyczne, w trakcie tegorocznych wzmożonych działań mundurowi zatrzymali aż 198 pijanych kierowców, z których każdy mógł być potencjalnym sprawcą wypadku i ludzkiej tragedii.

W okresie długiego weekendu odnotowano również ponad 50 interwencji domowych i tych związanych z zakłóceniem porządku publicznego. Najczęściej ich przyczyną była nadmierna ilość spożytego alkoholu. W takich przypadkach funkcjonariusze kilkunastokrotnie doprowadzali osoby nietrzeźwe do Izby Wytrzeźwień lub podmiotów leczniczych.

W dalszym ciągu policja apeluje o rozsądek, zwłaszcza podczas poruszania się po drogach. Śmiało jednak można stwierdzić, że miniony długi weekend terenie powiatu złotowskiego był bezpieczny.

 

To może Cię także zainteresować:
Sklepowy złodziej zatrzymany na kradzieży
Policjanci zabezpieczyli ponad dwa tysiące porcji narkotyków
Policjanci spotkali się z działkowcami

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / MF | foto: policja.pl

Komentarze