Licealiści szkolili się na strzelnicy

04.06.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #strzelnica   #złotów   

Uczniowie liceum mundurowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wzięli udział w spotkaniu z policjantami złotowskiej komendy, podczas którego omówione zostały zasady użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

 

To musiało być dla nich przeżycie. Uczniowie z liceum mundurowego CKZiU w Złotowie uczestniczyli w zajęciach terenowych, które odbyły się na profesjonalnej strzelnicy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie rozmawiali z adeptami sztuki policyjnej o przepisach prawa i zasadach bezpiecznego używania środków przymusu i broni palnej. 

Zajęcia odbyły się na zmodernizowanej strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Złotowie. Prowadzili je profesjonalnie wyszkoleni policjanci. Większe zainteresowanie młodych ludzi pracą w służbach mundurowych spowodowało, że szkoły coraz częściej w swoich ofertach edukacyjnych posiadają klasy o profilu mundurowym. Zajęcia w tego typu klasach profilowanych odbywają się w ramach opracowanego programu kształcenia, który zawiera najistotniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania służb. W programie dotyczącym Policji jako formacji uzbrojonej ważnym zagadnieniem są zasady użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej, dlatego też uczniowie CKZiU uczestniczyli w zajęciach praktycznych dotyczących tej tematyki. Podczas spotkania z mundurowymi oprócz informacji teoretycznych na temat broni i amunicji, młodzież mogła poznać specyfikację jednostek broni oraz obejrzeć pistolety, jakich używa policja. Ponadto wszyscy uczniowie szczegółowo zapoznali się z regulaminem oraz zasadami postępowania na obiekcie strzeleckim.


To może Cię także zainteresować:
Miał narkotyki i jechał pod ich wpływem
Wypadkowa niedziela w powiecie złotowskim
Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze