Lekcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

06.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #policja   #pierwsza pomoc   #złotów   

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wspólnie z wolontariuszami Służby Medycznej "Malta" Odział Tarnówka odwiedzili uczniów CKZiU w Złotowie, gdzie przeprowadzili lekcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych przypadkach jest niezwykle potrzebna. Dlatego tak bardzo ważne jest uczenie jej od najmłodszych lat i ciągłe przypominanie wiedzy w tym zakresie. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie, ponieważ ono jest najważniejsze. 

31 stycznia br. w trakcie przeprowadzonych warsztatów omówiono z uczniami CKZiU tematykę związaną z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych przypadkach. Czasem o życiu lub śmierci decydują minuty w trakcie których poszkodowany musi otrzymać pomoc. Decydują wiedza, zimna krew i zdecydowanie. Młodzieży przypomniano zasady postępowania wobec osób poszkodowanych oraz informowania służb ratunkowych. Uczniowie z dużą wiedzą i zaangażowaniem włączyli się w prowadzone warsztaty. Każdy miał okazję przećwiczyć resuscytację na fantomie i młodzież świetnie sobie z tym zadaniem poradziła.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów pod Krajenką
Ucieczkę zakończyła na budynku
"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze